444 85 57

Diğer Canlılar

Çekirge

Çekirge

Çekirgelerle mücadelede en önemli noktalardan biride bina yakınlarındaki çekirgelere ait olan yaşam alanlarının yok edilmesi ve ilaçlanmasıdır. Aksi takdirde kalıcı çözüme ulaşmak imkansızdır. Çekirge ilaçlama yapan personelin bu konuda yeterli tecrübeye sahip olması gerekmektedir. Doğru yapılmayan uygulamalar zaman ve maddi kayıplara yol açar. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Çıyan

Çıyan

Çıyan türleri iç alanlara, daire içlerine binaların dış cephelerindeki çatlak ve deliklerden, sarmaşık gibi yoğun bitkilerin binadaki uzantılarından ve pencerelere yakın olan ağaç dallarından gelirler. Bina ve ev ilaçlamalarında çıyanlara karşı verilecek ilaçlama hizmeti profesyonel bir ilaçlama firması tarafından yapılmalı. Sadece uzman ürünler ve çözümler, yaşam döngüsünün tüm aşamalarını ortadan kaldırmak için yeterince güçlüdür. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Gümüş Böceği

Gümüş Böceği

Böcek türleri arasında kâğıtlara ve insanlara zarar verebilen gümüş böcekleri de bulunur. Halk arasında nem böcekleri, gümüşçük, gümüşçül adıyla da bilinen ve ismini de vücudunu kaplayan kılların gümüş renginden dolayı almıştır. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Kene

Kene

Kene, sadece ken emen, rahatsız eden bir haşere veya zararlı değildir. İnsanlar için ölümcül olabilen Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi ve Lyme hastalıklarının taşıyıcısı ve hastalığa sebep olan çok tehlikeli bir zararlıdır. Keneler tüm sıcak iklimlerde görülebilmektedir. En çok yeşillik alanlar tehlike arz ettiği için dikkatli olmak gerekir. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Örümcekler

Örümcekler

Dünya çapında 35,000’den fazla türü vardır, ama Türkiye’de yaklaşık 650 adet bulunmaktadır. Örümcekler çoğunlukla çevrelerine yararlı olmakla birlikte, birçok kişide onlara karşı doğal bir korku vardır, Böcek olmamalarına rağmen pek çok kişi tarafından zararlı canlı olarak görülen örümcekler, yoğun zararlı canlı sezonu boyunca gelen aramaların bir numaralı nedenidir. Pek çok ev sahibi için büyük rahatsızlık yaratırlar. Pek çok kişi örümcekleri düşündüğünde bile tüyleri diken diken olur. Çoğu insanın yaşam ortamını paylaşmaya tahammül edemeyeceği tek zararlı canlıdır. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Pireler

Pireler

Pire istilaları, evinizde hem kimyasal hem de fiziksel uygulamaları içermesi gereken kapsamlı bir plan gerektirir. Zeminde yapılan ilaçlama uygulaması ile yetişkin pireleri bitirdikten sonra problemi tamamıyla kontrol altına almak için, aynı zamanda koltuklar, yataklar ve halılara da müdahale edilmelidir. Bazen pireyi uzak tutmak tek seferlik uygulama ile mümkün olmayabilir genellikle bu bir süreçtir doğru ilaçlar ile uygulama yapılması pire sorunundan daha hızlı bir şekilde kurtulmanızda önem teşkil eder. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Tahtakurusu

Tahtakurusu

Tahtakurusu bir zamanlar dünyanın dört bir yerinde kamu sağlığına yönelik ciddi bir tehditti ama 20. yüzyılın ortalarında görülme sıklığı azaldı. Ne var ki yaygın böcek ilaçlarına karşı direnç geliştiren tahtakuruları dünyanın her yanında şaşırtıcı bir yükselişe geçti. Tahtakurusu dünyanın önde gelen gezginlerindendir ve bagajlar, kıyafetler, mobilyalar ya da yatak örtüleri aracılığıyla her yere kolayca taşınır. Tahtakurusundan kurtulmak için, böcek istilasının daha ilk belirtilerini gördüğün anda harekete geçmeli ve önleme, sanitasyon (sıhhi temizlik) ve kimyasal ilaçlama yöntemlerini içeren bir entegre haşere mücadelesi yaklaşımını benimsemelisin. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Yılanlar

Yılanlar

Türkiye'de yılan sorunuyla karşılaşmak nadirdir. Utangaç bir canlı olarak yılan görürseniz, mümkün olduğunca çabuk geçip gitmesi muhtemeldir. İnsanlarla temas kurmaktan kaçınmaya eğilimlidirler, böylece sizden ve evcil hayvanlarınızdan uzak dururlar. Her ne kadar çoğu yılan türü ısırabilen Zehirli Yılan haricinde zararsız olsa da, kendi emniyetiniz ve yılanın güvenliği için yılanlara asla dokunmamalısınız ve mümkün olduğunca tedirgin olmamaya çalışınız. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Sokak Hayvanları

Sokak Hayvanları

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği’ne göre sokak hayvanlarına zarar verilmeden sokak hayvanlarının işletmeden uzaklaştırılması amaçlanır. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespitini yapıp öneri takip konusu ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Kuşlar

Kuşlar

Kuşların, işletme iç alanlarına sürekli giriş çıkış yapmaları; ürünler ve insan sağlığı için risk oluşturmaktadır. Kuşlarla mücadele, diğer zararlı mücadele yöntemlerinden çok farklıdır. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

www.ecopestmarket.com

Kaliteli ve Güvenli Alışverişin Adresi