444 85 57

Uçan Haşereler

Karasinekler

Karasinekler

Dünya çapında 120.000’nin üzerinde sinek çeşidi vardır. Sinekler zararlı kabul edilir, çünkü insanlar, hayvanlar ve hayvancılık sektöründe sağlık riski teşkil ederler. Sinekler evinizde veya işyerinizde Salmonella ve E.coli gibi hastalıklar yayabilirler. Caydırıcı önlemler ve proaktif bir yaklaşım ile pahalı uygulamaları önleyebilirsiniz. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Arı

Arı

Bilindiği gibi arılar insanların bal ihtiyacını karşılayan canlılardır. Diğer canlılar arasında mücadelesi en zor canlılar arılardır.  Bu arıların içerisinde bal arısı, eşek arısı, yaban arısı ve saldırgan arılar bulunmaktadır. Bu tür arılar balkon ve pencere köşelerine girerek petek yaparlar. Peteklerin içerisine larvalarını bırakarak çok hızlı bir şekilde üreyerek çevredeki insanlara rahatsızlık verirler. Bu sebeple arılar için profesyonel bir firmadan yardım alınması gerekmektedir. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Kör Sinekler

Kör Sinekler

Kimi zaman evlerimizde, iş yerlerimizde ve diğer yaşam alanlarımızda karşılaştığımız lağım sinekleri veya kör sinekler, yaşam alanlarımızın hastalık taşıyıcı bölgeler haline gelmesine ve ciddi hastalıkların taşıyıcısı olabilecek lağım sinekleri ile burun buruna gelmemize sebep olurlar. Doğada her canlı ekosistemin bir parçasıdır fakat kimi zamanlarda böcek ve kemirgenlerin fazla üremesi diğer canlıların hayatını riske atacağından zamanında önlem almak son derece önemlidir. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Leş Sinekler

Leş Sinekler

Türkiye genelinde sinekler mevsimsel olarak evlerde ve işyerlerinde bulunabilir. Bazı türler diğerlerine göre daha sık görülür ve doğal yaşam alanları ve yaşam döngülerine uygun olarak farklı çevrelerde yaşamayı seçerler. Farklı sinek türlerinin boyutu, alışkanlıkları, mevsimsellik ve yaşam döngüsü hakkında bilgi sahibi olduğumuz için Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Meyve / Sirke Sineği

Meyve / Sirke Sineği

Yazın kavurucu sıcak günleri genellikle meyve sineği istilasını da beraberinde getirir. Eğer mutfak masasına çocuklar atıştırır umuduyla bir kase taze meyve bırakırsan ve sonuç, küflü şeftaliler, siyah benekli muzlar ve sinir bozucu yaratıkların vızırtısı ise bu, meyve sineği sorunun olduğu anlamına gelebilir. Bu minik ve sinir bozucu böcekler için zamanında önlem almak son derece önemlidir. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Sivrisinekler

Sivrisinekler

Sivrisinekler birçok hastalığın taşıyıcısıdırlar.  Bunların önüne geçmek için mücadele şarttır. Seçici ve kaliteli ürünler kullanılmalıdır.  Başarılı olmak için larva mücadelesine ağırlık verilmeli ve uçkun mücadelesi ile de entegrasyon sağlanmalıdır.  Böylece; doğaya dost ve istenilen başarının alındığı, bir mücadele gerçekleştirilmiş olacaktır.  Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

Tatarcıklar

Tatarcıklar

Tatarcık sineği, zararlı bir canlı olup halk dilinde "yakağan, yakarca" olarak adlandırılmaktadır. İlk bakışta çok zarar vermeyen bir sinek türü gibi algılanan bu canlı, ölümle sonuçlanan tehlikeli hastalıklara sebebiyet vermektedir. Bu nedenle tatarcık sineği mutlaka profesyonel ilaçlama yöntemleri kullanılarak etkisiz hale getirilmelidir. Egam Çevre Sağlığı; riskin tespiti, kontrol altına alınması ve önleyici faaliyetler ile sürecin yönetilmesinde hizmet vermektedir.

www.ecopestmarket.com

Kaliteli ve Güvenli Alışverişin Adresi