444 85 57

Otel ve Restoran Dezenfeksiyonu

Otel ve Restoran Dezenfeksiyonu

Hareketliliğin olduğu Restoranlar, Oteller, Tatil Köyleri, Kaplıcalar, SPA Merkezleri, Hamamlar, Saunalar ya da genel kullanım alanlarındaki duş başlıkları, lavabolar, pisuar ve klozetler hastalık yapıcı mikroorganizmaların çok sayıda bulunduğu ve hızlı şekilde yayılabildikleri toplu yaşam alanlarındandır. İnsanların sürekli bulunduğu alanlarda hijyen sağlaması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından oldukça önemlidir. EGAM Çevre Sağlığı; 90 güne kadar kalıcı etki gösteren nanoteknolojik dezenfeksiyon hizmeti vermektedir.

DEZENFEKSİYONDA NANOTEKNOLOJİ DEVRİMİ

TEK SEFERDE 90 GÜNE KADAR KALICI KORUMA

Tüketim ürünlerine ve cilde bulaşmayan, Sağlık Bakanlığı onaylı yeni nesil dezenfektanımız ile yüzeylerde %99,99 oranında etkili koruma sağlayın.

 

Nanoteknolojik Dezenfeksiyonun Etkisi Nedir?

MEKANİK KORUMA

Ortamdaki yüzeyleri atomik olarak koruyun.

Nanoteknolojik Dezenfeksiyon

Etkisini kimyasal değil, içeriğindeki aktif maddelerin atomik yapıları sayesinde mekanik olarak gösterir. Böylelikle zararlı mikroorganizmaların etkene karşı direnç oluşturmasının önüne geçilir.

 

KALICI BARİYER

Yüzeyleri uzun süreli koruyun.

Silan molekülüyle yüzeylere bağlanarak etkisini gösterir, çözünmez, bulaşmaz veya yıkanarak çıkmadığı için uzun süre kalıcı, aktif anti bakteriyel, anti fungal ve anti virutik bir bariyer oluşturur.

CİLT VE GIDA GÜVENLİĞİ

Bulaş riskini minimize edin.

Covid 19 Virüs Koruma

Nanoteknoloji ile dezenfeksiyon uygulanan yüzeylerdeki bakteri, küf, mantar, maya veya virüsleri %99,99 oranında engeller, cildegıda ürünlerine ya da diğer tüketim ürünlerine bulaşmaz.

Otel ve Restoranlarda Dezenfeksiyon Neden Önemli?

Yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde virüs taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır. Dünyanın her köşesinden gelen misafirler yabancı ülkelerden virüsleri de yanlarında getirirler. Kalınan oda ya da misafir alanlarına, restoranların salonlarına milyarlarca bakteri bırakırlar. Böylelikle yaşam alanlarına uygun ortam koşullarında yayılırlar.

Yüzeylerin, tuvaletlerin, yemek servisi için kullanılan her bir malzemenin, yemek masalarının, nevresim, çarşaf, havlu gibi tekstil ürünlerinin, halı ve perdelerin, lavoboların düzenli olarak ve etkili bir biçimde temizlenmesi, dezenfekte edilmesi sağlanmazsa farklı bulaşanların hızla yayılmasının önüne geçmek zorlaşır.

Özellikle sık temizlenemeyen yüzeyler bakteriler için uygun çoğalma ortamlarıdır. Özellikle yataklarda yatan kişinin teri ve vücut sıvıları yatağın içlerine geçerek, nem ve sıcaklıkla çoğalarak, yüzeye çıkıp enfeksiyona sebebiyet verebilirler.

Havalandırma kanalları ve split klimalar iyi bakım yapılmazsa bakteri transferine sebebiyet vererek hastalıkların yayılmasında aracı görevi görürler.

Otel odalarında ayrıca koku problemi de büyük bir sorundur. Sigara kokusu, ter kokusu, mantar saçan halılardan kaynaklanan kokular da oda yaşam konforunu etkiler ve müşteri memnuniyetini düşürür. 

 

Otel Dezenfekte İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Dezenfeksiyon sırasında otelin boş olması ya da dezenfete edilecek kısımların kullanımda olmaması önemlidir. Burada bölge bölge dezenfeksiyon yapmak ya da komple otel dezenfeksiyonu yapmak şeklinde iki seçenek vardır. Komple pansiyon dezenfeksiyonu veya otel dezenfeksiyonu her zaman daha iyi sonuç verecektir.

Dezenfeksiyon işlemi öncesi detaylı temizlik yapılması da çok önemli. Çöplerin toplanması, nevresimlerin, perdelerin çıkarılması, halı yıkama ve zemin temizliğinin sağlanmış olması ve bunun üzerine dezenfeksiyon yapılması, çok daha etkili olacaktır.

Kullanılacak dezenfektan Sağlık Bakanlığı onayına sahip, insan için alerjen olmayan, metal ya da kumaş yüzeylere zarar vermeyen, tortu bırakmayan özellikte olmalıdır.

 

Otel dezenfeksiyon çalışmalarımız ile;

  • Odaların konforu artmaktadır.
  • Enfeksiyon riski azalmaktadır.
  • Virüs, bakteri ve patojen mikroorganizmalar ölmektedir.
  • Temizlik faaliyetlerini hızlandırmaktadır.
  • Tüm alandaki hava kalitesi artmaktadır.
  • Odalar, mutfak, restoran ve diğer tüm sosyal alanlardaki bütün alanlar dezenfekte edilmektedir.
  • Kimyasal atık bırakmamakta ve dezenfeksiyon sonrası tekrar temizlik işlemi yapılmasına gerek kalmamaktadır.

 

150₺'den başlayan fiyatlarla! 

Uygulamalarımızı nasıl yaptığımızı öğrenmek için 0 (850) 771 04 62 nolu hattan veya "Teklif "Al" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

www.ecopestmarket.com

Kaliteli ve Güvenli Alışverişin Adresi