444 85 57

Üretim Tesisleri ve İş Yerleri Dezenfeksiyonu

Üretim Tesisleri ve İş Yerleri Dezenfeksiyonu

Üretim Çiftlikleri, Kesimhaneler, Mezbahalar, Fabrikalar, Gıda Ürünleri İşletmeleri, Sanayi Kuruluşları vb. alanlarda rutin temizleme işleminden sonra hijyenizasyon uygulaması yapılmıyorsa, temizlikten istenilen fayda sağlanamaz. Temizleme işlemi sırasında serbest hâle geçen mikroorganizmalar daha geniş yüzeye yayılır. Bu yayılmayı önlemek için etkin bir dezenfektan gereklidir. Egam Çevre Sağlığı; etkisini içeriğindeki aktif maddelerin atomik yapıları sayesinde mekanik olarak gösteren nanoteknolojik dezenfektan kullanır. 

DEZENFEKSİYONDA NANOTEKNOLOJİ DEVRİMİ

TEK SEFERDE 90 GÜNE KADAR KALICI KORUMA

Tüketim ürünlerine ve cilde bulaşmayan, Sağlık Bakanlığı onaylı yeni nesil dezenfektanımız ile yüzeylerde %99,99 oranında etkili koruma sağlayın.

 

Nanoteknolojik Dezenfeksiyonun Etkisi Nedir?

MEKANİK KORUMA

Ortamdaki yüzeyleri atomik olarak koruyun.

Nanoteknolojik Dezenfeksiyon

Etkisini kimyasal değil, içeriğindeki aktif maddelerin atomik yapıları sayesinde mekanik olarak gösterir. Böylelikle zararlı mikroorganizmaların etkene karşı direnç oluşturmasının önüne geçilir.

 

KALICI BARİYER

Yüzeyleri uzun süreli koruyun.

Silan molekülüyle yüzeylere bağlanarak etkisini gösterir, çözünmez, bulaşmaz veya yıkanarak çıkmadığı için uzun süre kalıcı, aktif anti bakteriyel, anti fungal ve anti virutik bir bariyer oluşturur.

 

CİLT VE GIDA GÜVENLİĞİ

Bulaş riskini minimize edin.

Covid 19 Virüs Koruma

Nanoteknoloji ile dezenfeksiyon uygulanan yüzeylerdeki bakteri, küf, mantar, maya veya virüsleri %99,99 oranında engeller, cildegıda ürünlerine ya da diğer tüketim ürünlerine bulaşmaz.

Üretim Tesisleri ve İş Yerlerinde Dezenfeksiyon Neden Önemli?

Üretim tesisleri ve işyerleri, diğer iş alanlarına göre çok daha fazla insan yoğunluğu barındırdığından dezenfekte edilme periyodu da buna göre ayarlanmalıdır. Ancak bu da iş verene normalde olmayan yepyeni bir maliyet oluşturmaktadır.

Üretim tesisleri ve işyerlerinde hijyen sağlanması, hem dünyanın dört bir yanına dağılan ürünlerin neden olacağı salgınlar hem de çalışanlar ve aileleri için büyük önem taşıyor.

 

Uygulama Süreci

Üretim tesisleri ve işyerleri dezenfekte hizmeti, diğer dezenfeksiyon uygulamalarına göre hem uygulamada hem de fiyatlandırmada farklılıklar göstermektedir. Alanın ücretsiz olarak keşfedilmesiyle başlayan süreç, virüs yoğunluğunun yüksek olabileceği alanları tespit etmek amacıyla dezenfeksiyon öncesinde uygulanır. Tüm alanlara aynı uygulamayı yapmak yerine daha yoğun alanlara daha titiz dezenfekte uygulaması yapılır.

Üretim tesislerinin ve işyerlerinin alanı, alanların kullanım amacı, işçi sayısı, alan kullanım alışkanlıkları, üretilen ürünün özelliği gibi detaylar mutlaka dikkate alınmalıdır.

Üretim tesisleri ve işyerleri dezenfeksiyonu Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere göre yapılarak işlemin detayları ve yapıldığı tarih gibi bilgiler, yazılı olarak belgelenmelidir. Bu nedenle Üretim tesisleri ve işyerleri dezenfekte hizmeti için mutlaka profesyonel bir ekipten destek alınmalıdır.

 

Üretim Tesisleri ve İşyerlerinde Önemli Uygulama Noktaları

  • Klimalar ve Merkezi Havalandırma Kanalları ile bulaşan lejyoner hastalığı denilen tipteki zatürre de çalışanları ve ürünleri tehdit edebilir. Havalandırma sistemleri son ürün, yarı mamul ürün, ürün yüzeyleri, ambalaj malzemeleri veya hammaddelerde bulaşmaya sebep olmamalıdır.
  • Virüsler işletmelerin ve binaların klima filtrelerine yerleşip kolonize olarak buradan ortam havasına yayılır ve solunum yoluyla bulaşır. Kirlenen klimalar ve havalandırma kanalları aldığı mikroplu havayı temizleyemeden ortama yeniden gönderir. Havalandırma ünitelerine ait filtreler temiz olmalı ve küf barındırmamalıdır.
  • Fanlar, filtreler, kabinler ve basınç odaları etkin bir bakım planı ile kontrol edilerek küf ve bakteri üremeleri, böcek ve haşere aktiviteleri ve yabancı madde birikimleri önlenmelidir. Hijyenik çalışma ortamı için yeterli miktarda sağlıklı havalandırma bütün üretim ve depolama alanlarında sağlanmalıdır.

 

150₺'den başlayan fiyatlarla! 

Uygulamalarımızı nasıl yaptığımızı öğrenmek için 0 (850) 771 04 62 nolu hattan veya "Teklif "Al" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

www.ecopestmarket.com

Kaliteli ve Güvenli Alışverişin Adresi