Fumigasyon Hizmetleri

portfolio detail

Fumigasyon Hizmetleri

FUMİGASYON NEDİR ?

Çuvallanmış veya dökme yığın halinde depolanmış her türlü ürüne ekonomik zarar veren haşerelere karşı tamamı ile izole edilmiş ortamda katı, sıvı veya gaz fümigantlar kullanılarak yapılan eridikasyon (yok etme) işlemine fumigasyon denir.

Fumigasyon işlemi, çeşitli alet ve ekipmanlarla gerçekleştirilen, canlının tüm yaşam evrelerini yok ederek ürünün korunmasını sağlayan bir yöntemdir. Depolanmış Ürün Zararlıları dikkate alındığında, insektisitlerin hiç biri ürün içerisinde bırakılan yumurtalara karşı etkin değildir. Bu canlıların üreme hızları ve her seferde meydana getirdikleri canlı sayısı, işletmeyi çok tehlikeli bir bulaşmaya götürecektir.

FUMİGASYONUN ÖNEMİ

• Bulaşık ürüne direkt olarak tatbik edilebilen bir yöntem olması,
• Yüksek difüzyon yeteneği sayesinde, ürünün uç noktalarına kadar nüfuz edebilme ve homojen olarak dağılabilme imkanı sağlaması,
• Gıda maddelerindeki kalıntı ve koku oranının tolerans sınırları içerisinde bulunması,
• Diğer mücadele yöntemlerine göre daha az masraf ve iş gücü gerektirmesi,
• Zararlı etmenlerin tüm biyolojik dönemlerine etkili olması gibi özellikler bu işlemin olumlu yönlerini teşkil etmektedir.

FUMİGASYON UYGULAMA ALANLARI

• Boş ve / veya dolu Depolar,
• Fabrikalar,
• Konteynırlar,
• Gemiler,
• Çadır altında paletli veya çuvallanmış ürünler,
• Toprak; seralarda, çim alanlarda vb. her türlü bakteri, fungus ve yabancı otlara karşı.

BÜYÜK İŞLETMELER İÇİN UYGULAMALAR

Haşere mücadelesinde, depolanmış ürün zararlarına (SPI olarak bilinen: Lasidorma, Ephestia spp., Tribolium, vb.gibi) karşı metil bromit kullanımına son yıllarda kısıtlamalar getirilmiş olması nedeni ile, şirketimiz, hijyen standartları ve ürün dolaşımı uygulamalarında farklı alternatif uygulama yöntemlerine yönelmiştir.

Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak, özellikle Tütün, Fındık ve Kuru Meyve Endüstrisi için önem taşıyan depolanmış ürün zararlılarına karşın, geliştirilen doğal Pyrethrin maddesini ULV olarak uygulamak suretiyle yepyeni bir çözüm anlayışı getirmiştir. Diğer sentetik pyrethroid insektisitlerden farklı, direkt ürünlerin bulunduğu yerlerde uygulama yapılabilmesi, rezidüel olmaması, ciltte tahriş yapmaması ve toksik olmamasıdır. Ancak, temas halinde etki gösterir. Fotostabil olup UV ışınları ile dekompeze olurlar. Haşerelerin biyolojik takvimi göz önüne alınarak, uygulamalar gece yapılmaktadır. Uygulamaların sıklığına, mevsim, haşere aktivitesi ve müşterilerin ihtiyaçları gibi faktörler etki etmektedir. Bu uygulamanın yaz aylarında yaklaşık her 1,5 – 2 ayda bir gerçekleştirilmesini tavsiye ediyoruz Fumigasyon alanında yeterliliğimiz, bünyemizde ki fumigasyon operator belgesine sahip ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ve yaptığı çalışmalar noktasında kendisini kanıtlamış durumdadır. Çalışmalarımız uluslararası Kalite ve Güvenlik standartlarında olduğu gibi en sıkı yerel ve uluslararası yasalara uygunluk gösterir. Teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz çok iyi yetişmişlerdir ve var olan en iyi teknikler hakkında size yardımda ve önerilerde bulunabilirler.

www.ecopestmarket.com

Kaliteli ve Güvenli Alışverişin Adresi