0 850 771 04 62

Sağlık Kurumları Dezenfeksiyonu

Sağlık Kurumları Dezenfeksiyonu

Hastaneler, çalışanların, hastaların ve ziyaretçilerin enfeksiyon ile karşı karşıya kalabileceği risk potansiyeli en yüksek alanlardır. Hastanelerde hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırılması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir. EGAM Çevre Sağlığı  uzman kadromuzla her zaman yanınızdayız.

SAĞLIK KURUMLARI DEZENFEKSİYONU

Hastaneler, çalışanların, hastaların ve ziyaretçilerin enfeksiyon ile karşı karşıya kalabileceği risk potansiyeli en yüksek alanlardır.

Günlük dezenfeksiyon ve sterilizasyon prosedür ve protokollerinin başarısı doktorlarımız ve çalışan personelinde başarısını pozitif etkileyecektir.

Hastanelere gelen hastaların çoğunluğu rahatsızlıkları nedeni ile değil hastanede bulunan enfeksiyonlarına maruz kalmaları nedeniyle bunun sonucunda hastane enfeksiyonu yüzünden hayatlarını kaybedebilmektedir. Hasta odaları ve ameliyathaneler, hastanın enfeksiyon riskine en çok açık olduğu alanlardır. Defans mekanizması zayıflayan hastalar kolaylıkla hastane mikrobuna yakalanabilmektedirler.

Görülmeyen canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Bu kapsam da hastanelerin, tıbbi atık bölümlerinin, ameliyathanelerin, ambülânsların, acil müdahale odalarının, morgların dezenfeksiyon ihtiyacı önceliklidir.

Önemli temas noktalarına ( kapı kolları, klozet kapakları, musluk başları, lavabolar, dolap kulpları, elektrik düğmeleri, bilgisayar ekipmanları vb.) yüksek seviyede manuel bir dezenfeksiyon uygulama hizmeti gerekmektedir. Türkiye’ de ki tüm uygulama noktalarımız ve personelimiz ile sizlerin hizmetinizdeyiz.

Sağlık Kurumları Dezenfeksiyon İşleminin Faydaları

  • Hastane enfeksiyonlarının önüne geçilmektedir.
  • Uygulama yapılan ortamlarda hastalanma oranının süratle düştüğü, ayrıca ter ve ayak kokularının yok olduğu tespit edilmiştir.
  • Temizlik ve hijyen için yoğun kullanılan kanserojen kimyasalların azaltılması ile kanser vakalarında gerileme olacaktır.
  • Kuruluşunuz, halkımıza koruyucu sağlık hizmeti de veren marka değeri çok yüksek bir kuruluş olacaktır.
  • Çalışanlarınızın da sağlığını koruma altına aldığınız için iş gücü kaybınız azalacak ve verimlilik artacaktır.
  • Hizmet kalitenizde diğer rakiplerinize oranla farklılaşacaksınız.

Uygulama

  • Temizlik sonrası  ULV cihazı kullanarak soğuk sisleme yöntemi ile tüm yüzeyler el değmeden  nano gümüş ile kaplanır. Mikroorganizmaların barınabileceği dezenfekte edilememiş hiçbir yer bırakılmaz.
  • Uygulama 5-10 dakika sürer (m2 ye bağlı olarak), kısa bir süre beklendikten sonra havalandırılır, kullanıma açılır.
  • Klimaların filtreleri çıkartılarak yıkanır, kurutulduktan sonra nano gümüş iyonları ile kaplanabilir.
  • Uygulama sonrası herhangi bir silme ve temizlik işlemi yapılmamalıdır.

www.ecopestmarket.com

Kaliteli ve Güvenli Alışverişin Adresi